Po oględzinach ok. 100 letniej konstrukcji drewnianej wieży kościelnej stwierdzono, iż część drewnianych elementów konstrukcyjnych, podłogi oraz schody są w znacznym stopniu uszkodzone przez wilgoć, szkodniki jak również przez upływający czas (ślady uszkodzeń pochodzą także z czasów II wojny światowej).
Planowane prace podzielono na kilka poziomów, co wymusił układ konstrukcyjny wieży i roboty te będą wykonywane etapami na poszczególnych poziomach. Na wszystkich poziomach na których jest podłoga konieczny jest jej demontaż oraz wymiana zbutwiałych elementów wraz z impregnacją elementów nowych a także elementów starych, jeżeli takie zostaną wbudowane ponownie. Także na wszystkich poziomach konieczny jest remont drewnianych schodów wraz z wymianą zużytych elementów oraz kompleksową konserwacją preparatami ochronnymi. Jeżeli chodzi o elementy konstrukcyjne na poziomie pierwszym, konieczne jest wykonanie nowej dodatkowej konstrukcji wzmacniającej (na poziomie następnym ustawiony jest kilkutonowy zegar wraz z obciążnikami naciągowymi). Na następnych poziomach zakres robót obejmuje również wymianę drewnianych elementów nośnych wieży (krokwi, zastrzałów i belek stropowych). Dodatkowo na poziomie posadowienia murłat przenoszących całe obciążenie drewnianej konstrukcji, konieczne jest wykonanie wieńca żelbetowego spinającego murowaną część wieży i zamontowanie dodatkowo przesuniętej murłaty.
W części drewnianej wieży ostrosłupowej ponad murłatami do przedostatniego poziomu należy prace wykonać jak w niższych poziomach. Jeżeli chodzi o ostatni poziom, poniżej krzyża wieńczącego wieżę, należy wykonać rusztowanie zewnętrzne na w/w poziomie, zdemontować pokrycie wraz z krzyżem i deskowaniem elementami konstrukcyjnymi więźby dachowej i ten fragment wieży wykonać jako nowy. Konieczność wykonania w/w robót wynika z tego iż ten fragment wieży wraz z krzyżem ją wieńczącym wykazuje odchylenie od pionu. Następnie należy uzupełnić pokrycie i ponownie zamontować krzyż.
Wszystkie prace demontażowe, transportowe i montażowe ciężkich elementów drewnianych, betonu, rusztowań muszą być wykonywane wewnątrz wieży. Roboty te po zamontowaniu odpowiednich rusztowań wykonywane są ręcznie ze względu na specyficzny charakter i zakres prac remontowo – naprawczych.
Prace remontowe wykonali Henryk Przybyła i Łukasz Przybyła pod nadzorem Andrzeja Plury.